جهت دانلود پرسرعت از آی پی و اینترنت ایران استفاده نمایید و توجه کنید که دانلود از سایت به عنوان ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه می شود.
خانه جومانجی و شش فیلم دیگر درمورد بازی‌های ویدئویی
باکس آفیس سینمای جهان
01 Onward 2w $10.6M Onward
02 Bloodshot 1w $9.2M Bloodshot
03 I Still Believe 1w $9.1M I Still Believe
04 The Invisible Man 3w $5.9M The Invisible Man
05 The Hunt 1w $5.3M The Hunt
06 Sonic the Hedgehog 5w $2.5M Sonic the Hedgehog
07 The Way Back 2w $2.4M The Way Back
08 The Call of the Wild 4w $2.2M The Call of the Wild
09 Emma. 4w $1.3M Emma.
10 Bad Boys for Life 9w $1.1M Bad Boys for Life

جومانجی و شش فیلم دیگر درمورد بازی‌های ویدئویی

جومانجی و شش فیلم دیگر درمورد بازی‌های ویدئویی در حالی که در تاریخ فیلم‌هایی که بر اساس بازی‌های ویدئویی ساخته شده اند معمولا بد نام‌اند (که خوشبختانه این روند با انتشار اخیر فیلم هایی مث کاراگاه پیکاچو، یا پرندگان خشمگین در حال بهبود است) نمی توان همین حرف 3.3 3 5 5
3.3/5

در حالی که در تاریخ فیلم‌هایی که بر اساس بازی‌های ویدئویی ساخته شده اند معمولا بد نام‌اند (که خوشبختانه این روند با انتشار اخیر فیلم هایی مث کاراگاه پیکاچو، یا پرندگان خشمگین در حال بهبود است) نمی توان همین حرف را در مورد فیلم‌هایی زد که بازی های ویدئویی داستان اصلی فیلم را تشکیل می‌دهند. هر‌چند که فیلم‌های زیادی به این صورت ساخته نشدن، اما تعدادی از آنها واقعا سرگرم کننده و لذت بخش هستند. پس برای بررسی این موضوع ما تصمیم گرفتیم نگاهی اجمالی به گذشته بیندازیم و بر بعضی از بهترین فیلم های سینما در این موضوع تاکید کنیم.

جومانجی: به جنگل خوش آمدید

سال‌ها بعد از تولید یکی از بهترین فیلم‌ها در موضوع بازی های تخته‌ای (Board Game)، سری جدید فیلم های جومانجی با استایلی جدید و مدرن در سال ۲۰۱۷ بازگشت و به جای آن که محیط اصلی فیلم، جنگل را به دنیای شهری آورده باشند، این بار این شخصیت‌ها بودند که یا خود دنیای مدرن را به داخل جنگل بردند. با این وجود، کارگردان این فیلم جیک کاسدن (Jake Kasden) به نحو احسنت از این تغییر استفاده کرد و جومانجی را بدل به یکی از بهترین فیلم های مدرن و کمدی با محوریت ویدیو گیم ساخت! این فیلم نه تنها یک گروه از شگفت انگیزترین بازیگران را دور هم جمع کرده بود بلکه شامل استفاده‌ای هوش‌مندانه از استعاره‌های مربوط به بازی‌های ویدئویی آشنا نیز می‌شد، بر‌خلاف تمام چیزهایی که قبل از این فیلم دیده شده بود!

ترون

درست است که فیلم داستان را مقداری مقداری آهسته روایت کرده و پیش می‌برد ولی باز هم یک فیلم نمایشی و سرگرم کننده از داستان ترون باقی مانده!

مهندس نرم افزار کوین فلین که تصادفا به پردازنده مرکزی شرکت خود منتقل شده است باید به کمک ترون راهی برای فرار پیدا کند و برنامه‌ای برای بسازد تا از سیستم محافظت کند.

این فیلم ، فیلمی است که به عنوان یک تکه از تاریخ ژانر علمی-تخیلی می‌تواند به راحتی معجزه کند . همچنین فیلم ترون: میراث را که به عنوان یک دنباله دست‌کم گرفته شده در سال ۲۰۱۰ اکران شد نیز می‌توان در همین جرگه قرار داد.

رالف خرابکار

با آثاری مانند زوتوپیا و ملاقات با خانواده رابینسون و فروزن، استودیو والت دیزنی نشان داد که می‌تواند خودش هم بدون پیکسار خوش بدرخشد و این موضوع با ساخت رالف خرابکار بار دیگر تکرار شد.

ذهن‌های متفکر در کمپانی دیزنی شروع به فکر در مورد ایده‌های زندگی همگانی پشت صحنه کابین های بازی آرکید در کنار هم کرده بودند، و چیزی که از آن محتوا شکوفا شد یک تکه هنری،احساسی، زیبا و ستاره مانند بود. در رالف خرابکار دنیای بازی های رایانه‌ای بدون ترس، بامزه و خنده‌دار دیده می‌شود. این فیلم برای هفت سال یکی از فیلم های مدرن دیزنی باقی ماند.

جنگ بازی ها

خیلی از فیلم هایی که در این لیست قرار میگیرند با چیز‌ هایی مانند مشکلات بازی های ویدئویی در داستان های عجیب و خیالی آن ها، سر و کار دارند. اما «جنگ بازی ها» نوع متفاوتی از این فیلم‌هاست که بین زندگی واقعی و یک فیلم علمی تخیلی تعادل ایجاد می‌کند. با توجه به پیشرفتی که در ۳۶ سال گذشته بعد از انتشار فیلم های تریلر، در تکنولوژی مشاهده کرده ایم، به نظر احمقانه می‌آید که داستان اصلی فیلم بر اساس یک بازی ویدئویی باشد که مانند دری پنهانی به سیستم جنگ افزارهایی است که می‌توانند جنگ جهانی سوم را آغاز کند، ولی با این وجود این فیلم برای ایفای نقش‌های جذابش و نگرش جالب به ذهن و روحیه ی نوجوانان در زمان جنگ سرد یک تجربه تماشایی و جذاب است. شما می‌توانید به برخی از قسمت ها بخندید ولی باز هم در نهایت به داستان جدی آن فکر خواهید کرد.

آخرین جنگجوی ستاره

آخرین جنگجوی ستاره داستانی از نیک کسل است که پاسخی به نظریخ و نهایی به تمام کسانی است که می‌گویند بازی های ویدئویی شما را در زندگی به هیچ‌ جا نمی‌رسانند.  جنگجوی ستاره هنوز هم بعد از ۳۵ سال از انتشار آن به عنوان یک فیلم بازی ویدئویی محور، بسیار جذاب است. با وجود مسخره بودنش می توان گفت نوع خاصی از بازی‌ها است که با تمرین کردن به یک باز معتاد کننده بدل خواهد شد. فیلم نه تنها جذاب و سرگرم کننده است بلکه صحنه های بسیاری از کار طراحی یک فیلم علمی تخیلی را به طور تاثیر گذاری به نمایش می‌گذارد. که شامل شخصیت‌های فضایی، طراحی سفینه های گوناگون و تهیه کنندگی اعجاب‌انگیز میشود.

پسر مادر بزرگ

فیلم پسر مادربزرگ نیکلاس گوسنز واقعا فیلمی است که نیاز دارید قبل از تماشای آن گروهی برای تماشای دست جمعی فراهم کنید! در آن صورت اگر به دنبال سرگرمی هستید و از نظر مکان و ذهن شرایط مناسبی دارید، شما نیز می‌توانید به بخشی از این محفل طرفداران فیلم بدل شوید.

این فیلم در مورد یک طراح بازی است که زندگی‌اش از هم می‌پاشد و او مجبور است با مادربزرگ و دو هم اتاقی او زندگی کند. در بین زندگی شخصی و زندگی شغلی ،همواره حقه های عجیب و کثیفی وجود دارند، شما می‌توانید نام این کار را گناه بگذارید، ولی ما ترجیح میدهیم آن را بازی ویدئویی بی نظیر بنامیم!

eXistenZ

دیوید کرونبرگ (David Cronenberg) سلطان واقعی فیلم های بادی هارر (Body Horror) در سال ۱۹۹۹ تمرکزش را روی بازی های ویدئویی گذاشت، آن هم با ساختن فیلمی که هیچ کارگردان دیگری نمی‌توانست بسازد. فیلمی با بازی جیسون لای (Jason Leigh) و جود لاو (Jude Law) فیلم eXistenZ که یک فیلمی سورئال است و باعث می‌شود هم شخصیت و هم تماشاچی واقعیت طبیعت را زیر سوال ببرند؛ آن هم با بکارگیری چیزی که بدون شک منزجر کننده ترین کنترل تمام دنیا است.

عقیده‌ای وجود دارد که فیلم های علمی تخیلی دارای تاریخ مصرف هستند، چرا که با پیشرفت‌های دنیای واقعی در زمینه های واقعیت مجازی جادوی هر فیلم بی اثر می‌شود. با‌ این‌حال این فیلم، فیلمی خاص با کارگردانی فردی متمایز و مطمئنا یکی از جذاب ترین فیلم‌ها در مورد بازی‌های ویدئویی باقی می‌ماند.

پی‌نوشت: در این لیست بیخیال مورد مشهوری همچون Ready Player One شدیم که نام و رسمش بر همه عاشقان ویدیو گیم محرز است. همچنین عناوین جالب توجهی همچون Spy Kids 3D و فیلم Pixels را نیز بهتر است در کنج ذهن خود داشته باشید.

1398/11/27 بدون دیدگاه سینمافیلم و سریال
دیدگاه خود را بگذارید
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد