گلچین دانلود – پرفروش ترین فیلم های جهان

  1. خانه
  2. »
  3. اخبار
  4. »
  5. پرفروش ترین فیلم های جهان

بعد از حدود 10 سال بالاخره رکورد پرفروش ترین فیلم جهان یعنی آواتار شکسته شد و فیلم انتقام جویان : پایان بازی عنوان پرفروش ترین فیلم دنیا را تصاحب کرد. در ادامه مطلب پرفروش ترین فیلم های دنیا را مشاهده خواهید کرد.


پرفروش ترین فیلم های جهان همیشه از جذاب‌ترین فهرست‌های سینمایی بوده است. تماشاچی‌های حرفه‌ای سینما همهٔ این فیلم‌ها را دیده‌اند، و فیلم‌نبین‌ها هم اگر هوس تماشای فیلم کنند، معمولا برای انتخاب فیلم جذاب، به چنین فهرست‌هایی مراجعه می‌کنند. در این مقاله، پرفروش ترین فیلم های جهان تا ردهٔ بیست‌وپنجم را برایتان گرد آورده‌ایم. پیشنهاد می‌کنم اگر فیلمی در این مجموعه هست که هنوز ندیده‌اید، سریع دست به کار شوید!


-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

13. Star Wars: The Last Jedi

جنگ ستارگان: آخرین جدای (Star Wars: The Last Jedi) هشتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های اصلی جنگ ستارگان به کارگردانی ریان جانسون (Rian Johnson) و در ژانرهای فانتزی و علمی-تخیلی ساخته شده و در سال ۲۰۱۷ به نمایش درآمد. این فیلم بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار در سرتاسر دنیا فروخت.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

12. Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2

هری پاتر و یادگاران مرگ (Harry Potter and the Deathly Hallows) هشتمین و آخرین فیلم از مجموعه فیلم‌های هری پاتر است که در دو بخش، در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به نمایش درآمد. این فیلم در ژانر فانتزی و به کارگردانی دیوید ییتس (David Yates) توانست توجه زیادی را در آن سال‌ها به خود جلب کند. بخش دوم این فیلم، با فروش بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار، به فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان اضافه شد.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

11. Black Panther

پلنگ سیاه (Black Panther) یکی دیگر از محصولات شرکت مارول، در ژانرهای فانتزی و علمی-تخیلی است. این فیلم به کارگردانی رایان کوگلر (Ryan Coogler) ساخته و در سال ۲۰۱۸ به نمایش درآمد. مارول با این فیلم، نخستین ابرقهرمان سیاه‌پوست را وارد مجموعه فیلم‌های دنیای مارول کرد؛ ابرقهرمانی که نقش مهمی در تاریخ فرهنگ عامهٔ ایالات متحده بازی می‌کند. پلنگ سیاه به‌شدت مورداستقبال مردم قرار گرفت و با ۱٫۳ میلیارد دلار فروش، در فهرست پرفروش‌ترین‌های تاریخ سینما قرار گرفت.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

10. Avengers: Age of Ultron

انتقام‌جویان: عصر اولتران (Avengers: Age of Ultron) دنبالهٔ فیلم انتقام‌جویان بود که در سال ۲۰۱۵ به نمایش درآمد. این فیلم هم در ژانرهای علمی-تخیلی و اکشن، به کارگردانی جاس ویدون ساخته شد. انتقام‌جویان: عصر اولتران، با فروش ۱٫۴ میلیارد دلاری، مقام هشتم فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان را نصیب خود کرده است.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

9. Furious 7

خشن ۷ (Furious 7) محصول سال ۲۰۱۵ و در ژانرهای جنایی و مهیج است. جیمز وان (James Wan)، کارگردان خشن ۷، سعی کرد با استفاده از جلوه‌های ویژه و بدل، حضور پل واکر (Paul Walker) را که پیش از اتمام فیلم‌برداری خشن ۷ فوت کرد، در فیلم حفظ کند. این فیلم حدود ۱٫۵ میلیارد دلار در سرتاسر دنیا فروش کرد.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

8. The Avengers

انتقام‌جویان (The Avengers) هم یکی دیگر از فیلم‌های مجموعهٔ مارول در فهرست پرفروش ترین فیلم های جهان است. این فیلم در ژانرهای فانتزی و علمی تخیلی، و به کارگردانی جاس ویدون (Joss Whedon) در سال ۲۰۱۲ به نمایش درآمد. انتقام‌جویان در سال نمایش خود، به فروش ۱٫۵ میلیارد دلاری دست یافته و مقام سوم پرفروش‌ترین‌ها را از آنِ خود کرد، اما سال‌های بعد از آن، و با نمایش فیلم‌های بالا، کم‌کم به ردهٔ ششم این فهرست سقوط کرد.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

7. The Lion King

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

۶. Jurassic World

دنیای ژوراسیک (Jurassic World) فیلمی در ژانرهای علمی-تخیلی و مهیج، به کارگردانی کالین ترورو (Colin Trevorrow)، محصول سال ۲۰۱۵ است. دنیای ژوراسیک بازسازی فیلم کلاسیک پارک ژوراسیک محصول سال ۱۹۹۳ است و پای خیلی از طرفداران این فیلم را به یاد آن فیلم قدیمی به سینماهای سرتاسر دنیا کشاند. این فیلم با فروش ۱٫۷ میلیارد دلاری در فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

۵. Avengers: Infinity War

انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War) در ژانرهای فانتزی و علمی-تخیلی، محصول سال ۲۰۱۸ شرکت مارول (Marvel) است. برادران روسو (Russo) کارگردانی این فیلم پُر از ابرقهرمان را برعهده داشته‌اند. این فیلم هم با فروش حدود ۲٫۰۵ میلیارد دلاری، در فهرست پرفروش ترین فیلم جهان قرار گرفته است.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

۴. Star Wars: The Force Awakens

جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (Star Wars: The Force Awakens) اپیزود هفتم از مجموعه فیلم‌های فانتزی و علمی تخیلی جنگ ستارگان است. کارگردان این فیلم جفری جیکوب آبرامز (Jeffrey Jacob Abrams) بوده و محصول سال ۲۰۱۵ است. این فیلم با فروش ۲٫۰۷ میلیارد دلاری در ردهٔ سوم پرفروش ترین فیلم های جهان قرار دارد.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

۳. Titanic

تایتانیک (Titanic) هم ساختهٔ جیمز کامرون است. این فیلم که در ژانرهای درام و فاجعه دسته‌بندی شده، محصول سال ۱۹۹۷ است. تایتانیک با ۲٫۲ میلیارد فروش، تا سال ۲۰۰۹ که آواتار آمد، لقب پرفروش‌ترین فیلم سینما را داشت.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

۲. Avatar

آواتار (Avatar) فیلمی در ژانرهای فانتزی و علمی-تخیلی، به کارگردانی جیمز کامرون (James Cameron) محصول سال ۲۰۰۹ است. دنیای عرفانی پاندورا که کامرون در این فیلم آفرید، به پدیده‌ای فرهنگی تبدیل شد و پای خیلی‌ها را در آن سال به سینماها کشاند. آواتار با حدود ۲٫۸ میلیارد دلار فروش در سرتاسر دنیا، مقام نخست پرفروش ترین فیلم های جهان را از آنِ خود کرده است.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

۱. Avengers: Endgame

فیلم سینمایی «انتقام‌جویان: پایان بازی» در سال ۲۰۱۹ موفق شد با شکستن رکورد آواتار در صدر جدول پرفروش‌ترین‌ها بایستد تا لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما فعلا در اختیار یک اثر ابرقهرمانی باشد. گرچه آثار ابرقهرمانی به همگان ثابت‌ کرده‌اند که بسیار پرمخاطب‌اند اما پایان بازی علاوه بر محبوبیت این دسته از فیلم‌ها به عنوان پایان یک دوران از این آثار و یک فیلم تعیین‌کننده برای پایان دادن به داستان مجموعه‌ای از فیلم‌های جهان سینمایی مارول در نظر گرفته شد.

 

انتقام‌جویان جدید برای شکستن رکورد آواتار راه بسیار دشواری را پیمود. گرچه این فیلم ابرقهرمانی به سرعت از رکورد فروش ۲ میلیارد دلار عبور کرد اما رسیدن به فروش بیش از ۲.۷ میلیارد کار بسیار دشواری بود. در حالی که انتقام‌جویان پایان بازی با روند طبیعی فروش خود موفق نشد به رکورد آواتار برسد استودیوی سازنده تصمیم گرفت از طریق عرضه دوباره فیلم و افزودن بعضی جزییات که احتمالا بخشی از مخاطبان را دوباره به سینما می‌کشاند، فروش فیلم را افزایش داده و رکورد را بشکند.

 

 منبع : پیج اینستاگرام cinemapry

0 0 رای
امتیاز شما به فیلم
  • 1 دیدگاه
  • یکشنبه - 10 نوامبر 2019
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
تماشای همه کامنت ها

Notice: Undefined variable: user_id in /home/golchind/domains/golchindl.net/public_html/wp-content/plugins/ums/inc/ums-ur.php on line 0